Perdeleriniz evinizin en önemli parçalarından biridir. Evinizin içindeki her parça elbette ki önemlidir ancak “demirbaş” diye tabir edilen bazı parçalar vardır ki, halı, koltuk, orta sehpa gibi işte perde de bu demirbaşlardan biridir. Çünkü bir eve girdiğinizde ilk gözünüze çarpanlar bunlardır, dolayısı ile perdeleriniz için evinizin çehresi demek çok da yanlış bir ifade olmaz.

perde modelleri

perde modelleri

Perdeleriniz, Koltuk ve Halılarınızla Uyum İçinde Olmalıdır

Yeni bir eve taşındığınızda ya da evinizi yenilemek istediğinizde mobilya seçiminden sonra sıra halı ve perde seçimine gelir. Perdelerinizi neye göre seçersiniz? Koltuklarınızla ve halılarınızla uyum içinde olmasına özen gösterirsiniz öyle değil mi?

perdeler

perdeler

Uyumdan kasıt aynı renk olmaları değil elbette ama zıtların uyumu ya da kontrast renklerin muhteşem birleşiminden faydalanabilirsiniz.

perde

perde

Son yıllarda çiçek desenli perdeler oldukça revaçta öyle ki, 90’larda annelerimizin kullandığı ve ondan sonra rafa kalkan bu moda yeniden gündemimizde üstelik farklı materyaller ile bir araya gelerek. Mesela en çok tercih edilen şekli zebra perdelere fon olarak kullanıldığı şeklidir.