Bir evin kurulum aşamasında ki en temel sorunlardan veya en olmazsa olmaz seçeneğe sahip olan eşya perdedir. Perdenin yer almadığı bir ev, her açıdan eksik bir evdir. Her açıdan farklı bir noktaya sahip olur. Ayrı bir değerlendirmeye tabi tutulur. Perdeyi seçerken de, uyulması gereken bazı kurallar, dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Perde Seçimi

Öncelikle tercih edeceğiniz perde, sizlerin ve odanızın sitilini yansıtmalıdır. Bu kurala uymayan bir tercih, sizleri yanlış yollara sevk ve sonucunda yanlışa doğru sürüklenmiş olacaksınız. Bunun yanı sıra, renkte son derece önemli olan bir başka detaydır.

Renk açısından uyumlu olması, odaya ve odadaki eşyalara uygunluk göstermesi, o perdenin doğru bir tercih sonucunda ortaya çıktığını bizlere ifade eder. Aksi takdirde, sitil ve renk uyumu olarak, uyumsuz bir noktaya sahip olan perdenin, doğru bir anlamda bir araya geldiğinden asla bahsedilemez. Bu tür olaylara prim vermemek için, yeteri kadar araştırma içerisine girilmeli ve buna göre bir karar verilmelidir.

 

 

Etiketler: