Deneyselliğin yeni anlamları Pause Anıtı’nda aralanıyor. Kitap daha çok çocuk boyama kitaplarını andırıyor çünkü karakalem çalışmalarından oluşan bu başarılı yapıtta daha çok el emeğinin başarısı duruyor. Okurken bu resimlerin anlamlarına kafa yoruyorsunuz. Yaşamla kıyaslama imkanı da bulabiliyorsunuz. Okumakla seyretmek arasındaki ayrımı yapamıyorsunuz. Her sayfasında yaşamın gizli yönlerini fark ediyorsunuz.

 Pause Anıtı

Hayattan da esinlenen bu başarılı yapıt İsahag Uygar Eskiciyan’ın kaleminden çıkıyor. Bu başarılı yazar yapıtını uzun uğraşlar sonucu ortaya koyuyor ve her sayfasında sizi etkiliyor. Siyasi ve toplumsal yaşamın inanılmaz güzellikteki manzaraları sizleri etkiliyor. Mizahi yönü ve göz alıcı renkleriyle baş döndürüyor. Aşağıdan Seveceğim isimli kitabıyla oldukça başarılı bir çalışmaya imza atan yazar Pause Anıtı’yla da okurlarını etkiliyor. Her sayfasında daha çok tutuluyorsunuz ve resimlerin yaratıcı hayal gücüne aşık oluyorsunuz.

Politik, Mizahi ve Egzotik Hayal Dünyası…

Mizahi gücü kadar aynı zamanda komedi tarzını da yansıtıyor. Öğretici yönü ise öyle bir açıdan sizi kavrıyor ki “Bu nasıl da düşünülmüş” diyorsunuz. Yalnız ara ara sizi gerçeklerin dünyasına da sokuyor. Ekollerin uzağında duran, tanımlamalar yapmaktan hoşlanmayan ve kendini sevdirmeyen bu eser başarısını konuşturmayı biliyor.

İzliyormuş havası da veren bu mucizevi yapıt alenen takip edilen bir olayı yansıtıyor. İrkiltici olduğu kadar sürükleyici de olan bu eser hayal dünyasına hitap ediyor. Kara kalemin büyüsüyle tanışmayanları tanıştırıyor, tanışanları ise bambaşka dünyalara sokuyor. İsahag Uygar Eskiciyan yaşadığı günlerin her kesitini eserine döken yazarlardandır. Eserinde de bu karakterini aynı şekilde doğruluyor.

 

Yazar: İsahag Uygar Eskiciyan

Kitaap: Pause Anıtı

ISBN: 9786055182472

Sayfa Sayısı: 90

Yayın Yılı: 2014