Saçlarımız çeşitli nedenlerle yıpranır ve parlaklığını kaybeder. Mat renk ve zayıf saç telleri, sağlıksız saçın göstergesidir. Sağlıklı saç dolgun ve parlak görünümlüdür. Pratik çözümlerle, saçlara parlaklık kazandırmak mümkün. Parlak saçlar için pratik çözümler, aynı zamanda saç sağlığı içinde faydalı bilgiler olacaktır.

Parlak Saçlar

Parlak ve Sağlıklı Saçlar İçin

Doğru Saç Bakım Ürünü Seçin

Saç bakımı ve parlaklığı için seçilen ürünün size uygun olması çok önemli. Mümkün olduğun doğal şampuan ve kremleri seçmek gerekiyor. Özellikle de içinde alkol bulunan saç bakım ürünlerinden uzak durun. Bu tarz ürünler geçici olarak saçı güzelleştirse de zamanla saçların kuruyup, kırılmalarına ve sağlığını kaybetmesine neden oluyor.

Saçlarınızı Sıcak Su İle Yıkamayın

Saçları sıcak su ile yıkamak, saç tellerini besleyen doğal yağların yok olmasını sağlar. Saçlar kurur ve çabuk kırılır. Soğuk ya da ılık su ise kan dolaşımını hızlandıracağından saçın daha iyi beslenmesini ve parlamasını sağlayacaktır.

Saçlarınızı Çok Sık Yıkamayın

İdeal olan saçları günde 1 kez yıkamaktır. Sık yıkamak saçları daha fazla yıpratır. Hem sağlıklı hem de parlak saçlar için pratik çözümler ile yıpranmış saçlar yeniden canlanabilir.

Kremli Şampuan ve Doğal Saç Fırçası Kullanın

İçinde krem bulunan şampuanlar, saçın kolay taranmasını ve daha parlak görünmesini sağlar. Ayrıca, tarak ya da fırça seçimlerinde doğal malzemeleri tercih etmelisiniz. Doğal saç fırçaları saçın parlaklığını götürmez ve diğer fırçalar gibi saç tellerinin kırılmasına neden olmaz.

 

Etiketler: ,