Küçük çocuklar için en önem şeylerden birisi olan oyuncaklar her geçen gün daha fazla çeşitleniyor ve hitap ettiği alan genişliyor. Teknolojide yaşanan gelişmeler ışığında artık pilli, şarjlı ve daha da ötesinden benzinli birçok oyuncak piyasaya sürülüyor. Peki, oyuncaklar ile en çok işli dışlı olan çocuklar için üretilen yeni teknolojik oyuncaklar ne kadar sağlıklı?

oyuncak seçimi

Öncelikli olarak bu konuda mutlaka uzman görüşleri değerlendirilmeli. Yapılan araştırmalar oyuncaklarda kullanılan plastiklerin ve renklerin kansorejen madde içerdiğini gösteriyor. Bu yüzden çocuklarınız için tercih edeceğiniz oyuncakları öncelikli olarak yaşına uygun almalısınız. Bu noktada çocuklar her ne kadar teknolojik olan oyuncakları tercih etse de piyasa içerisinde yer alan en kaliteli oyuncaklar ağaçtan yapılan oyuncaklardır.

Doğal Oyuncak

Ağaç ürünleri kullanılarak yapılan birçok oyuncak çocuklar için sağlıklı. Ayrıca bu ürünlerde kullanılan doğal boyalarda gerekli olan görselliği çocuklar için sağlayacaktır. Daha fazlası için mutlaka oyuncak alırken özelliklerine ve garantisine bakın. Bildiğiniz markaların bildiğiniz oyuncaklarını tercih edin. Bu sayede çocuklarını her türlü tehlike karşısında koruyabileceksiniz.

 

Etiketler: