Kitaplardan öğrenilenler sınırsızdır. İyi bir yazarın romanını okurken kendinizi o hikayedeki karakter ile bütünleştirerek hikayenin içinde yaşamaya başlarsınız. Kişisel gelişim kitapları da uzmanlar tarafından kaleme alındığından dolayı insanların ihtiyacı olan ve aşamadıkları sorunların üstesinden gelme konusunda oldukça faydalı kaynaklardır.

Boş vakitlerinizi daha iyi değerlendirmek için sizlere okumanız gereken 5 kişisel gelişim kitabını aktarıyoruz.

   1.Hayat Bilgesi

Hayatı en iyi şekilde nasıl yaşanacağına dair sorular ve cevapların aldığı harika bir kitap. Mümin Sekman, kitabında hayat üzerine yaptığı gözlemler ve tavsiyeler ile nasıl daha başarılı olacağınızın sırlarını açıklıyor.

hayat bilgesi

hayat bilgesi

   2.Güçlü Beyin

Herkeste var olan, fakat herkes tarafından aynı etkiyle yönetilemeyen bir parçamızdır beyin. İşte kitabın vermek istediği ana mesaj ve yaratmaya çalıştığı farkındalık bunun üzerine. Beyin hakkında her gün yeni bilgiler edinmemize rağmen aslında hala tam olarak ne olduğunu yeteri kadar bilmiyoruz. Bu konuda daha fazla bilgi isteyenler bu kitaba göz atabilirler.

güçlü  beyin

güçlü beyin

  3.Olağan Psikopatlar

Kevin Dutton tarafından ustaca kaleme alınan bu kitap, gerçek hayattaki seri katillerin ruh hallerini işliyor. Psikopatlar hakkında ilginç tespitlerde bulunan Oxford Üniversitesi Prof. Kevin Dutton, psikopatik yaklaşımların insan doğasında yer aldığını ve geçmişe bakıldığı zaman başarılı insanların birtakım özelliklerini bu tür eğilimleri olan insanların da taşıdığını söylüyor. Kitap biraz rahatsız edici bir mesaj içerse bile keyifle okuyabileceğiniz sürükleyici bir içeriğe sahip.

olağan psikopatlar

olağan psikopatlar

   4.Girdiğiniz Her Tartışmayı Kazanmanın Yolları

Espirili bir dil ile Maden Pirie tarafından yazılan kişisel gelişim kitabı kazanmanın nasıl bir mantık çerçevesinde mümkün olacağını açıklıyor. Kılavuz görevi gören kitap sayesinde tartışmalar hakkında eşsiz bilgilere sahip olabilirsiniz.