Eğitim hayatına farklı bir şehirde devam etmek zorunda kaldıysanız ve yurtlardan yararlanmak yerine kendinize özel bir ev tutmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır.

Arkadaşlar ile öğrenci evleri kiralamak iyi bir fikirdir ya da isterseniz tek başınıza da bir ev tutabilirsiniz.Bu durumda öncelikle evi tutacağınız bölgeyi iyi belirlemeniz gereklidir.

öğrenci evi

öğrenci evi

Okulunuza ulaşımın kolay olduğu bir ev işinizi görecektir. Uzak bölgelerden ev tutarsanız okula gidip gelme konusunda sıkıntı yaşarsınız.

Kiralayacağınız eve karar vermeden önce çevredeki kiralar hakkında iyi bir araştırma yapın farklı şehirlerden geldiğiniz için bulunduğunuz noktanın piyasasına hakim olmaya çalışın.

dağınık öğrenci evi

Öğrenci Evi Temizliği Nasıl Olmalı?

En önemlisi öğrenci evi denildiği zaman temizlik konusudur. Eğer arkadaşınız ile birlikte bir eve çıktıysanız öğrenci evlerinin pis ve kirli olması gibi bir kural olmadığını unutmayın. Temizlik içinizde olan bir histir.

Aranızda temizlik için gün belirleyerek sırayla evin her yerini titiz bir şekilde aksatmadan temizleyin. Bulaşık konusunda da herkes kendi yiyip içtiklerine ait olan bulaşıkları günü gününe yıkarsa temizlik konusunda sıkıntı yaşamazsınız.