Dünya da ve ülkemizde en sık rastlanan hastalıklardan birisi obezite yani aşırı kilo olmuştur. Obezite aşırı yemeye bağlı olarak devam eden bir hastalık olduğu gibi, vücut metabolizması ile ilgili de ilişkilendirilebilir. Bu durumun önüne geçmek isteyen hastalar, doktorlar tarafından uygulanan diyet programları ile sağlıklı bir vücuda sahip olmaktadırlar. Bu diyet programlarının en dikkat çekenlerinin başında Alkali Diyeti olmuştur.

Alkali Diyeti

Alkali Diyeti ile 1 Ayda 7 Kilo

Bu diyet programı ile 1 ayda yaklaşık 7 kilo vermek mümkün oluyor. Alkali diyeti, diğer diyetlerden ayrı olarak vücudun PH diğerinin alkali haline getirilmesi anlamını taşımaktadır. İnsanlar PH değerlerine su şişelerini üzerindeki etiketlerden aşinadır. Alkali diyet programında tüketilen besinlerin her biri enerji deposu olup, protein ve vitamin içermektedir.

Bu alkili besinlerinin bazıları Buğday çimi, Salatalık, Zencefil, Zerdeçal, Hindi bağ, Ispanak, Kırmızı ve karaturp ve Zeytinyağı gibi besinlerdir. Bu besinlerin geneli salata gibi apartif yemek türlerini oluşturduğu gibi son derece de sağlıklı yapıdadır. Alkali diyeti uygulamasında dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi alkali içeren su tüketimi yapmaktır.

 

 

Etiketler: , ,