Diyeti adeta yaşam biçimi haline getirmeliyiz ki sağlıklı sonuçlar alabilelim çünkü insanlar genellikle üç günlük, beş günlük, bir aylık… gibi kısa sürede diyet yaparak kilo vereceklerine inanırlar. Bu yanılgı toplumun genelinde vardır ama bu uygulanan diyetlerde kilo verilme şansı ne yazık ki oldukça azdır yada hiç yoktur.

Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılır ?

Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılır ?

Siz istediğiniz kadar bu kısa sürede kilo vermeye çalışın sadece vücudunuzdan bu kadar kısıtlı sürede ancak su kaybedersiniz, yediğiniz yemek çeşidini kısarak ancak kendinize eziyet edersiniz. Böylelikle vücudunuz bu beslenme şekline alışamadığı için bazı baş dönme, kan şekeri düşme, dirençsiz kalma gibi sağlık sorunları da beraberinde gelir. Halbuki yapılması gereken şey diyeti yaşam boyu uygulayacağımız beslenme alışkanlığı haline getirmektir. Böylelikle kilo problemi de kendiliğinden ortadan kalkar.

Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılır ?

Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılır ?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki diyet demek aç kalmak demek değildir. Toplumumuzda çoğunlukla diyet; az yemek, kısıtlı beslenmek olarak tanımlandığı için genel olarak sadece kilo vermek isteyenlerin uygulayacağı bir yöntem gibi algılanabilir ama aksine diyet, dengeli beslenmek ve sadece kilo vermek dışında devamlı sağlığına dikkat etmek isteyenlerin yaptığı bir beslenme biçimidir.