İnsanların hayatlarının en temel sorunları arasında mutlu olabilmek yer alır. Hayatımızın her anını, attığımız her adımı mutlu olabilmek adına yaparız. İyi hissetmek ve karşımızdakini de iyi hissettirebilmek için öncelikle kibar ve pozitif bakış açısına sahip olmanız gerekiyor.

mutlu olabilmek

Nezaket ve kibarlık sadece kendi içinizde iyi hissetmenize yol açmaz. Beyninizin vücudunuza oksitosin salgılamasını arttırır ve kan basıncınızı da azaltır. İnsanlara karşı nazik olmak da sizi ruhsal ve fiziksel olarak mutlu eder.

Mutlu Olmak için Affedici Olun

İletişim kurduğunuz insanlar ile aranızda kişisel bağlar da kurmaya çalışın. Kişisel olarak bir insana iyilik yapmadan önce herhangi bir çıkar sorgulamayın. Koşulsuz olarak iyilik yapın ve karşılığında kötülük alsanız dahi bu durumdan üzülmeyeceğinizi fark edin.

Size veya herhangi birine karşı büyük ya da küçük bir hata yapmış olan kişileri fazla sorgulamadan affetmeye çalışın ve bağışlayıcı yönünüzü ön plana çıkartmaya çalışın. İnsanlara bazı durumlarda bir şans daha vermek mutlu olabilmek adına yapılabilecek en iyi davranışlardan birisidir.

 

 

Etiketler: ,