Monokrom trendi 2014 modasında oldukça sık kullanılan trendlerden biri olmayı başardı diyebiliriz. Birçok ünlü ismin gönül verdiği bu moda akımı çok hızlı bir şekilde yayılım gösteriyor. Peki bu monokrom modası nedir?

Monokrom moda terimlerinden biridir. Monokrom denildiği zaman genellikle tek rengin hüküm sürdüğü kıyafetler akla gelmelidir. Örneğin en çok sevilen renklerden biri olan beyaz rengi ele alalım. Beyaz renk bir pantolon üzerine yine beyaz renk bir kıyafet kombinleyerek monokrom modasına sizler de uyum sağlayabilirsiniz.

Siyah Beyaz Monokrom Modası

Monokrom modasında tek renk olarak bahsettiğimizin dışında siyah ve beyaz uyumu da yer almaktadır. Siyah beyaz çizgili kıyafetler bu yıl oldukça sık kullanılmaya başlandı. Bundan sonraki yıllar da yine bu kullanım devam edeceğe benziyor.

Monokrom modasında nelere dikkat edilmeli?

Lady Gaga monokrom

Monokrom modası yazının üst kısmında da bahsedildiği gibi tek renk kıyafetlerin kombinlenmesiyle oluşan moda akımına verilen isimdir. Tek renk kıyafet seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda sizlere birkaç tüyodan bahsedeceğim.

İlk olarak bir renk belirlemeliyiz. Örneğin beyaz renk… beyaz rengi monokrom modasına göre kullanmak için fit bir vücuda sahip olmak gerekir. Eğer kilonuz normalin üzerindeyse eğer beyaz rengi tercih etmemenizi öneririm. Çünkü olduğunuzdan daha da kilolu bir görünüme bürünebilirsiniz.

Kırmızı, sarı veya mavi de monokrom modasında iddialı renkler arasında yer almaktadır. Bu iddialı renkleri kullanmak sizi rahatsız edecekse eğer aksesuar seçiminizi farklılaştırarak bu tekdüze moda akımına biraz renk veya tarz katabileceğinizi de eklemeden geçemeyeceğim.

 

Etiketler: ,