Her insanın hayatında sevdiği ve çok sık kullandığı belli başlı bazı renkler vardır ancak bazı insanlar renklere karşı farklı bir sempati duyabiliyor. Örneğin sevdiği rengi giydiğinde ya da evinin dekorasyonunda kullandığında kendini daha iyi ve huzurlu hissedebiliyor. Bu gibi şeyler kimilerine mantıksız gelse de bazıları için hayatına yön veren unsurları oluşturuyor.

pembe renk

pembe renk

Renklerin Modadaki Gücü

Modada da renklerin gücünü inkâr etmek mümkün değildir hatta modaya yön veren renklerdir demek mümkün. Her yıl yaz ve kış sezonları ayrı olmak üzere farklı renkler trend oluyor ve insanlar kıyafet seçimlerinde bu renklere öncelik veriyor. Fakat moda ve renkler denildiği zaman aslında biraz üzerinde düşünülmesi gerekir.Yani bir kıyafeti sırf modeli ve rengi moda olduğu için giymek doğru mu?

renkli kombinler

renkli kombinler

Ya da o rengi sevmediğiniz halde giydiğinizde kendinizi iyi hissedecek misiniz? Bunlar kulağa basit sorular gibi gelse de önemli olan sizin kendinizi neyin içinde iyi hissettiğinizdir. Özellikle yaz ayları için her zaman canlı renkler tercih edildiğinden işimiz daha kolay oluyor ve yazın verdiği enerjiyle birlikte kendimizi daha iyi hissediyoruz bu da mutlu olmamızı sağlıyor. Yani renklerin sadece moda da değil hayatımızın her alanında yeri büyük.