Misvak genellikle bir diş fırçalama aracı olarak görülüyor. Ancak misvak ile yapılan araştırmalar misvakın insan sağlığına pek çok farklı faydası olduğunu ortaya koymuştur. Anti bakteriyel özellikleri olan misvak, doğal bir diş fırçasıdır. Zihinsel sağlığınızdan diş sağlığınıza ve hatta göz sağlığınıza kadar pek çok misvak faydası bulunmaktadır.

Diş Sağlığı

Sert kılları olan misvak ile dişlerinizin en ince aralıklarında kalmış olan yemek artıkları bile temizlenir. Böylelikle diş minelerinize zarar vermeden dişlerinizde plak oluşumu engellenmiş olur.

Diş Etlerini Korur

Misvak kullandığınız zaman diş eti sağlığı konusunda avantaj elde etmiş olursunuz. İçerdiği mineraller sayesinde diş etleriniz koruma altına alınır. Antioksidan özellikleri ise diş ve diş etlerinizin birleştiği noktalarda mikropların barınmasını engeller.

misvak

misvak

Ağız Kokusunu Önler

Akşamları uyumadan önce dişlerinizi misvak ile fırçalarsanız midenizden gelen gazların kötü kokulara yol açmasını engellemiş olursunuz. Misvakın aromalı olan tadı bu tür kokuların ağzınızda barınamamasını sağlar.

Bakterileri Öldürür ve Mineleri Korur

Misvakın bakteri öldürücü özelliği genel anlamda ağız sağlığınızın elde edilmesi açısından önemlidir. Ayrıca kök ve dallarındaki sodyum, potasyum ve klorür içerikleri diş minelerinizin olduğundan daha güçlü olmasını sağlar. Ağız sağlığınız ile ilgili sıkıntılar yaşadığınızı düşünüyorsanız misvak kullanmaya başlayarak ağız sağlığınızı geri kazanabilirsiniz. Normal diş fırçaları ile elde edemediğiniz sağlığınızı misvak ile elde etmeyi sizler de deneyebilirsiniz.