Aydınlatma Fikirleri

Aydınlatma, mekanlar için tamamlayıcı bir özelliğe sahiptir. Günümüz itibari ile sadece ihtiyaçlara değil estetiğe de önem veriyoruz. Bu yüzden sıradan ve sadece aydınlatmaya yarayan lambalar işimizi görmüyor. Kullanacağımız aydınlatma armatürleri şık, tasarruflu ve teknolojik ürünler olmalı. Tasarım özelliği olan yeni model aydınlatmalar bu yüzden çok ilgi görmektedir.

Modern Aydınlatma

İç aydınlatma sistemleri ile dış aydınlatma sistemleri çok farklıdır. İç mekan aydınlatmalarında kısa mesafeli ışıklandırma kullanılır ve estetik ön plandadır. Dış aydınlatmalarda ise güçlü fakat tasarruflu seçimler yapmak gerekir. Bazen aydınlatmanın çok geniş bir alana yetebilmesi ya da geniş bir alana yayılması lazımdır.

Aydınlatma Önerileri

Genellikle bahçeler için bu tarz aydınlatma sistemlerine ihtiyaç duyulur. Geniş bir alan aydınlatılacaksa, aydınlatma direklerinin belirli aralıklarla dikilmesi gerekir. Ayrıca direklerin uzunlukları ve kısalıkları da önemlidir. Bahçe aydınlatma konusunda projektörlerde alternatif olabilir.

Estetik yaklaşımlar arayanlar için ise aplikler, set üstü lambalar, gloplar ya da askılı lambalar daha uygundur. Bu aydınlatmaların her biri enerji tasarrufu sağlar ve aydınlatma konusunda verimidir.