Smokey Eyes Makyaj

Makyaj yapmak kadınların vazgeçemediği şeylerden biridir. Göz kalemi, rimel, sade bir ruj pastel tonlardaki bir allık günlük makyajınız için yeterli olabilir ve oldukça doğal görünebilirsiniz ancak iddialı, cool ve daha çekici görünmek istiyorsanız mutlaka Smokey Eyes makyaj trendine uymalısınız!

Smokey Eyes makyaj, gözlerin siyah ve gri tonlarda renklendirilerek daha koyu, buğulu, tam anlamıyla dumanlı gözlere sahip olmayı sağlar. Burada önemli olan göz farını net bir şekilde sürmeyip, far fırçası, pamuk ya da parmaklar yardımıyla dağıtarak kendiliğinden bu hali almış görüntüsünü vermektir.

İyi bir sonuca ulaşabilmek için kullandığınız ürünlerin kaliteli olması gerekir ki gün sonunda gerçekten kendiliğinden dağılan makyajınız kâbusa dönüşmesin. Farı sabitlemek için ufak bir ipucu: göz kapağınıza farı uygulamadan önce fondöten sürün. Ardından eyelinerınızı ince bir şekilde uygulayarak dağıtın ve farınızı sürün. İstediğiniz şekli aldıktan sonra rimelinizi sürerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz.