Makyaj bayanlar için vazgeçilmez şeylerden biri olmayı her zaman başarmış durumdadır. Makyaj doğru şekilde yapılırsa eğer yüzün güzelliğindeki çizgileri daha da netleştirdiğini görebilirsiniz. Fakat yanlış makyaj uygulamalarında yüzün daha da çirkin bir hale geldiğini de rahatlıkla görebilirsiniz.

koyu renk makyaj

Bu yüzden de makyaj tüyoları bayanlar için çok önemli bir hale gelmektedir. Bu yazımızda sizlere makyaj yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini kısa da olsa belirtmeye çalışacağım.

Esmer tene makyaj nasıl uygulanmalı?

Göz makyaj trendleri

Esmer ten başlı başına bir nimettir diyebilirim. Çünkü hem makyaj yapması kolay hem de genellikle kusursuz bir cilt yapısına sahip. İlk olarak yüzünüze fondöteninizi uygulamadan önce eğer imkanınız varsa yaklaşık yarım saat veya 15 dakika öncesinden bir nemlendirici uygulamanız gerekir. Bu nemlendiricinin ardından yüzüne uygun olan fondöten rengini belirlemeniz gerekmektedir.

Genellikle ten renginin aynısı veya bir ton açığı ideal renk olarak kabul edilmektedir. Fondöteninizi de uyguladıktan sonra gözlere geçelim. Gözlere makyaj uygulamadan önce gideceğiniz davetin gündüz mü yoksa gece mi olacağına dikkat etmeniz gerekmektedir. Gündüz ise daha hafif gece ise daha yoğun makyajdan yana olabilirsiniz. Göz makyajının ardından dilerseniz yüzünüze allık uygulayabilirsiniz. Tüm bunlardan sonra da rujunuzu da uygularsanız makyajınız tamamlanmış demektir.

 

Tags: ,