Lazerle yapılan peeling çeşitleri her ne kadar çeşitlense de hepsi aşağı yukarı aynı yöntemle yapılır. Işık ve karbon peelingi şeklinde ikiye ayrılan lazer yöntemleri dışında isteğe bağlı olarak kimyasal peeling uygulaması da yaptırılabilir. Peeling uygulamaları lazer ve kimyasal yöntemlerle daha etkili sonuçlar verebilir. Doğal yollardan da denenen peeling uygulamalarının etkili olabilmesi için düzenli bir şekilde yapılması gerekir.

lazer

lazer

Işık Peelingi Nasıl Yapılır?

Ciltteki her türlü lekelerin tedavisinde kullanılsa da daha çok pigment bozukluluklarının, renk değişimlerinin ve ton farklılıklarının ışık yoluyla giderilmesinde tercih edilir. Basit bir işlem olmasına bağlı olarak sıklıkla tercih edilir.

Karbon Peelingi Nasıl Yapılır?

Karbon peelinginin en önemli özelliklerinden birisi de cilde işlem öncesinde solüsyon sürülmesidir. Bu solüsyonunun karbon içerikli olması lazer işleminin etkisini artıracaktır. Bu sayede de ciltteki lekeler giderek daha silik hale gelecek pürüzsüz bir cilt ortaya çıkacaktır.

lazer yaptırmak

lazer yaptırmak

Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır?

Kimyasal peeling daha çok glikolik ve tca çeşitleriyle bilinir. Seans sonrası ciltte belirgin bir fark ortaya çıkaran bu yöntem güneşten koruyan bir özelliğe de sahiptir.