Bakımı en zor saç tipi olan kuru saçlara sahipseniz kremli şampuanlar, saç kremleri, nemlendiriciler ve bir çok saç maskesi denemişsinizdir. Kısa bir anlık veya bir iki günlük geçici sürelerde etki gösteren standart piyasa ürünleri, hızlı tüketime yöneliktir.  Tonla para harcadığınız halde istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkün olmaz. Evde basit malzemelerle elde edeceğiniz saç bakım ürünleri ise hem doğal hem de ekonomik!

Kuru Saçlar İçin Doğal Ve Ekonomik Bakım Maskeleri

Kuru Saçlar İçin Doğal Ve Ekonomik Bakım Maskeleri

Yıpranmış Kuru Saçlara Havuç Maskesi

250 gr saf (mümkünse soğuk sıkma) zeytinyağı, rendelenmiş büyükçe 1 havuç benmari usulü (kaynayan sıcak su içerisine başka bir kap konularak) pişirin. Soğuduktan sonra süzülerek bir cam kaba aktarın. Haftada bir iki kez bu kürü saçlarınıza friksiyon yaparak uygulayın (streç film sararak ya da bone takarak gece boyunca saçınızda kalmasını sağlayın. Sabah kalktığınızda  yıkayın ve saçlarınızdaki yumuşaklık, nemlilik ve parlaklık farkını görün!

Uçları Çatallaşmış Cansız Kuru Saçlara Muz Kürü

Bir kaç damla badem yağı, zeytinyağı ve püre haline getirilmiş 1 adet muzu iyice karıştırın. Saç köklerinden başlayarak saçınıza masajla yedirin, 30 dakika kadar bekleyin. Saf su veya maden suyu ile durulayın, doğal bitkisel bir şampuanla tekrar yıkayın. Haftada 1-2 kez uyguladığınız bu saç maskesi ile saçlarınızdaki değişimi kısa sürede  fark edeceksiniz!