Köprüdeki Adam

İnternetin, telefonun, bilgisayarın kısacası Teknolojinin insanı tuksak etmesi üzerine ele alınan “Köprüdeki Adam” adlı oyun seyircileriyle buluşmayı bekliyor. İnsanları kendine çekip adeta birbirlerine yabancılaştıran bu teknolojik aletler üzerinden izleyicilerine dersler veren oyun bir yandan da insana ait değerlerin önemine de vurgu yapıyor. İnternetin yararları ve zararları muhteşem kurguyla izleyicilerine anlatılıyor.

Köprüdeki Adam oyuncular

Tiyatroda insana dair olan duyguların, düşüncelerin, görüşlerin kısacası aklın yerine getirdiği her şeyin önemini yitirdiği, sadece bizim yerimize internetinin işlev gördüğü, bizim ise kukla olarak yaşadığımız bir dünyadan bahsediyor. 8. Ethos Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında 25 Mart’ta düzenlenen “Köprüdeki Adam” adlı tiyatro filmi Trajikomik bir türde ele alınıyor.

Teknolojinin Gerçek Yüzünü “Köprüdeki Adam” ile Öğreneceksiniz

“Guy Foissy” tarafından yazılan tiyatro oyunu ile hem eğlenecek hem de bazı gerçekler ile yüzleşeceksiniz. Modernizmin koşullarını yerine getiremediği için adamın köprüye çıktığı düşünülüyor. Serkan Melikoğlu, Emre Yurttakalın’ın hem yönetmenliğini hem de başrollerini paylaştığı bu tiyatro filmi her Çarşamba ve Pazar günleri Ankara Kulis Sanat’ta sahneleniyor.

Yazar iletişim çağı başlığı altında yaşayan toplumun çevresi bir yana artık aile içindeki bireylerle de fazla diyoloğun kalmadığını muazzam bir kurguyla izleyicilerine aktarmaya çalışıyor. Köprüye çıkmış adam figürüyle günümüzde büyük sorun haline gelmiş ve her geçen günde gelişmesine paralel olarak artmaya devam eden teknoloji sorunumuzun çözülmesi gerektiğine vurgu yapılıyor. Beş yaşından yetmiş yaşına kadar herkesin baş belası haline gelen bu büyük sorunun insanı yalnızlaştırması ve eve kapalı bireyler haline getirmesi gibi daha birçok sonuçları üzerinde de göndermeler yapılıyor.

 

 

Etiketler: