Henüz adı pek duyulmamış bir yazar olan ve New England’ın sakin bir kasabasında yaşayan John Katzenbach, psikolojik gerilim türünde yazdığı kitabıyla gerilim türü kitapseverleri yepyeni bir kitapla buluşturuyor. Kırmızı başlıklı kız hikâyesini ve hikâyenin mutlu sonla bittiğini bilmeyenimiz yoktur. Ancak bu kitap bize bildiklerimizi unutturacak ve alışılmamış bir son yaşatacak.

Kızıl 1-2-3 kitap yorum

Kızıl 1-2-3 kitap, Birbiriyle ilişkili olmayan her şeyden habersiz üç kadının bir gün kimin yazdığı belli olmayan imzasız bir mektup almalarıyla başlıyor. Kurbanlarına kırmızı başlıklı kız hikâyesini anlatan yazar, ayrıca kitapta yer yer espriler yaparak alışılmışın dışında bir psikolojik gerilim kitabına imza atıyor.

John Katzenbach, Kızıl 1-2-3 adını verdiği kitabında sıra dışı bir kurgu yapıyor ve okuyanların unutamayacağı bir sona ulaşıyor. Kızıl 1, Kızıl 2 ve Kızıl 3 adını verdiği bu üç kadının yaşadıklarını anlatan gerilim türündeki romanda, olaylar farklı bir boyutta anlatılıyor. John Katzenbach, suskunluğunu bu kitapla bozmaya kararlı. Bu inanılmaz son, neredeyse haftalarca zihninizden çıkmayacak.

 

Etiketler: , ,