Sonbaharın kendini iyice hissettirdiği bu günlerde bahçe keyfinin de son demleri yaşanıyor. Bahçelerin kullanım keyfini sona ermesine yakın bahçe tasarımlarını kışa uygun hale getirmekte fayda var. Bunu en iyi yolu ise kış bahçesi tasarımlarını hayat geçirmek olur.

kış bahçesi

kış bahçesi

Kış bahçesi için bahçenin uygun bir alanının dekore edilmesi yeterlidir. Ev yapısına bitişik şekilde tasarlanması kışın daha kolay bir kullanım sağlar. Bu durum aynı zamanda hem evin hem de bahçenin yeniden tasarlanması anlamına gelir.

Kış Bahçesi Nasıl Yapılır?

Kış bahçesi yapılacak alnın zemininin rutubeti engelleyecek biçimde yapılması önemli bir gereklilik. Bu zeminin kesinlikle kar ve yağmur gibi durumlarda nem ve ıslaklığı geçirmemesi gerekiyor. Üst yüzeyinde ise laminant parke, fayans, mineflo gibi seçenekler arasında tercih yaparken ya evin genel tasarımına uygun bir ürün ya da evden tamamıyla bağımsız bir dekorasyon çalışması yapmak konusunda karar tamamiyle tasarımı yapanların inisiyatifinde.

kış bahçesi

kış bahçesi

Ana gövde konusunda da seçenekler oldukça fazla. Metal esaslı ürünlerin yanında ahşap ve pimapen seçenekleri de mevcut. Kış bahçesini tamamlayan unsur ise camlardır. Camlar, kapama işlemini gerçekleştirirken hem görüntüyü engellemez hem de sağlıklı bir ortam yaratır.