Fazla kilolarınız var ve bunun karşısında en uygun şekilde sizlerde kilo vermek istiyorsanız kendinizi zorlamalısınız. Kendinizi zorladığınız, gayret ettiğiniz bir spor var. Sporun sizlere ilk başlarda zor gelmesiyle beraber çabuk pes etmeniz ya da diyete başlamanızla beraber, normal zamanlara göre çok fazla aç kalıyor olmanız, sizi zorlayacaktır. Bu nedenle pes etmek isteyeceksinizdir.

kilo vermek

Tüketim yaptığınız besinlere dikkat ederek besin satın almalısınız. Bunun yanı sıra insanlar, genel olarak acıkmak duygusuyla beraber susamak duygusunu karıştırmaktadırlar. Bu nedenle az su tüketmeyip, bolca su tüketmenizi öneririz. Bu sayede acıkıp acıkmadığınızı da daha rahat anlarsınız.

Kilo vermek konusunda eğer bir hedefiniz varsa, çok fazla büyük hedefleriniz olmasın. Bir ayda 10 kilo vermek, imkansıza yakındır. Daha küçük hedeflerle daha yükseklere tırmanabilirsiniz.

Düşüncelerinizle kilo verin

Düşünmek, çok zordur. Bir yandan kendiniz için yasakladığınız yiyecekleri düşünecek, öbür yandan karın gurultusunu dinleyeceksiniz. Bu nedenle yiyeceklerinize dikkat ettiğiniz gibi, yasaklı yiyeceklerini de hafızanızdan çıkartmaya çalışın.

Kendinizi ciddi bir şekilde aç bırakmamanız gerektiği gibi, fazla besin tüketimini de yapmamalısınız. Bunun yanı sıra sadece aç kalarak kilo veremezsiniz. Hayatınızda hareket önemlidir. Günlük en az 20 – 30 dakikalık yürüyüşleriniz olsun.

 

Etiketler: ,