Giyinmek bir bütündür. Ne kadar moda takip edilirse edilsin, ne kadar pahalı giyilirse giyilsin, çantadan aksesuara kadar herhangi birinin yanlış kullanımı, kişiyi rüküş hatta kokoş gösterebilir.

obi kemer

obi kemer

Onun için tüm parçalar en ince ayrıntılarına kadar düşünülmelidir.  Örnek vermek gerekir ise bu sezon obi kemer çok moda. Ama moda diye bu kemeri rastgele kullanmak veya her giysi ile tamamlamaya çalışmak ciddi bir hataya neden olabilir.

Sezonun Gözdesi Obi Kemerler

Bilmeyenler için anımsatma gerekir ise obi kemer bu yılın gözdesi olan Uzakdoğu esintilerinin bir devamı. Nasıl elbiselerde kimono modeller, desenlerde egzotik olanlar moda ise kemerde de kimonoların üzerine takılan kuşak görünümündeki kemerler aldı başını gidiyor.

kemer

kemer

Ama bu kemeri kısa boylu bayanlar asla tercih etmemeli zira boyu olduğundan daha kısa gösterebilir.Ayrıca renk uyumuna dikkat edilmeli ve spor giysiler ile tercih edilmeli. Uzun bir elbise üzerinde ise çok şık duracağı kesin.İspanyol paça pantolon üzerine giyilen tuniklerle de obi kemerler tamamlanabilir.