Başbakan Tayyip Erdoğan’a dair tüm bilgilerin yer aldığı “Kayıp Sicil” adlı kitap gündeme bomba gibi düştü. “Erdoğan’ın Çalınan Dosyası” olarak da bilinen bu kitap okurları tarafından çok tutuldu. Çok satanlar listesinden inmeyen bu kitap yazarın büyük uğraşları sonucu bir araya getiriliyor.

“Kayıp Sicil” araştırmacı ve gazeteci olan Soner Yalçın‘ın gazetelere yazdığı yazılardan, araştırmalardan, incelemelerden, haberlerden ve çeşitli makalelerden derlenerek oluştu. Kısa zamanda halkın dikkatlerini üzerine çekmeyi başaran yazar gazetelerde köşe yazarlığı yapmaya devam ediyor.

Kayıp Sicil Kitap

Bu Kitapta Çok Şey Aralanıyor

Başbakan üzerine detaylı araştırmalar yaparak kitabını oluşturmaya çalışan yazar uzun uğraşlar vererek gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Tek amacı bazı gerçekleri su yüzüne çıkarmak ve haklıyı haksızı belirlemek. Bunun içinde gereken çabayı gösteriyor. Ulaşabileceği bütün kaynaklara ulaşmak için gereken ne ise yapıyor.

Soner Yalçın kitabında da bunu belirtiyor ama biz yinede durumu belirtmek için kısa açıklama yapalım: Yazar Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili çalışmasını tamamlayıp bir dosya arasında defter ile birlikte masasına bırakıyor. Ertesi günü olacaklardan habersiz bir şekilde yatan yazar 27 Aralık 2012 günü erken saatte çalışmak için yatağından kalkıp direk kütüphanesine gidiyor. Hiç bir yere odaklanmadan direk masasına giden yazar dün önceden koyduğuna emin olan dosyasını ve defterini bulamıyor ve bunun yanında etraf polisler tarafından darmadağın ediliyor. Dosyayı nerden görse hatırlayabilir çünkü notlarını kendi el yazısıyla “Erdoğan’ın Sicili” adlı başlıkta topluyor. Yazar gündemdeki gelişmelerle belki bir ize rastlarım diye bir süre bekliyor ama daha sonra kitap yazmanın verdiği heyecanla dayanamayıp tekrar yazmaya başlıyor ve böylelikle bu kitabı ortaya çıkıyor.

Yazar: Soner Yalçın | Kitap: Kayıp Sicil | Yayın Yılı: 2014

ISBN:6054927401 | Dili: TÜRKÇE

 

Etiketler: ,