Tamamiyle stressiz bir yaşam asla mümkün değil biliyoruz. Ama bu streslerden uzak durmaya çalışarak kendimizi daha pozitif hissetmek bizim elimizde hatta eğer uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsak buna mecburuz.

Kaygı

İskoçya’daki Edinburgh Üniversitesi’ nin yaptığı bir araştırmanın sonucu gösteriyor ki, kaygı ve yaşadığınız stres sizin daha erken ölmenize sebep oluyor. Kanser gibi kötü hastalıkların en büyük sebebi olan stres ve kaygı büyük psikolojik rahatsızlıklara neden olmasa bile ömrünüzü kısaltabiliyor.

Kaygıyı Hayatınızdan Uzak Tutun!

Mutlaka bir şeyler yapın ve kaygıyı hayatınızdan maksimum düzeyde uzaklaştırın. Tabi ki günlük yaşadığınız iş stresi veye geçici sıkıntılar buna dahil değil. Ancak yaşadığınız stres ve sıkıntılar sizi uykunuzdan ediyor ve yemeden içmeden kesiyorsa işte o zaman harekete geçmelisiniz. Beyniniz alarm veriyor demektir.

stres

Uzmanlara danışarak ya da kendinizi mutlu olacağınız, yeteneklerinizi ortaya çıkacak şeylerle uğraşarak bu kaygılarınızı azaltabilirsiniz. Ya da en kötü ihtimalle şöyle düşünün ölümlü dünya hiç birşeyi bu kadar takmaya gerek yok! Çok fazla düşünme ve sadece yaşa!

 

Etiketler: , ,