Renklere âşık bir insansanız, renklerin kişiliğinizi ve karakterinizi yansıttığına inanıyorsanız, bunun saçma olduğunu söyleyen insanlara kulak asmayın. Çünkü uzmanların söylediği ve onların yaptığı araştırmaların sonucu gösteriyor ki, renklerin insanlar üzerinde olumlu ya da olumsuz bazı etkileri var.

Hangi Rengin İçinde Kendinizi İyi Hissediyorsunuz?

Herhangi bir rengin benim üzerimde nasıl bir etkisi olabilir diye düşünüyorsanız, olaya şu açıdan bakabilirsiniz. Bazı renkleri görünce çok karanlık ve kasvetli olduğunu düşünebilirsiniz. Kendinize yakışmadığına inanıp o renklerde kıyafetler tercih etmezsiniz çünkü kendinizi o rengin içinde mutlu hissetmezsiniz. Ama bazı renkler de vardır ki, gördüğünüz an içiniz ısınır, cıvıl cıvıl sizi yansıtan canlı renklerdir onlar. Kendinize yakıştırdığınız için giyersiniz ve giydiğiniz parçanın içinde kendinizi iyi hissedersiniz.

Kasvetli Havaları Canlı Renklerle Hareketlendirin

Kasvetli Havaları Canlı Renklerle Hareketlendirin

Renklerin mevsimi olmaz, onları mevsimlere göre gruplandıran insanlar vardır. Örneğin kışın soğuk ve yağışlı havalarda sadece koyu renk giymeyi tercih eden, yazın da pembeleri, morları üzerinden çıkarmayan insanlar vardır. Oysa aynı canlı ve pastel renkleri kışın da kullanabilirsiniz. Zaten renklerin insanlar üzerindeki psikolojik etkisi de tam da burada devreye giriyor.