Evinizin yada ofisinizin duvarlarında bir değişiklik yapmak istiyorsanız bu yazım size ilham verecek.

Eskiden teknoloji bu kadar ilerlemedigi zamanlar müzik dinlemek için kasetçalarler en büyük zevklerden biriydi. En sevdiğimiz sanatçılar kasetler ile bizlere seslerini ulastiriyorlardi. Gelişen teknoloji ile birlikte ne kasetler kaldı ne de kasetcalarlar.

Duvar Süsleme Fikirleri

Duvar Süsleme Fikirleri

Evde hala bir kaset arşivine sahipseniz size bunları nasıl degerlendireceginizi kısaca anlatacağım =)

Sizinle paylaştığım bu kaset bantlarıyla duvar süsleme örneklerini gördüğümde ilk aklıma Bruno Mars’in Just The Way You Are şarkısı geldi. Klipte Bruno Mars kaset bantları ile değişik motifler yapıyordu. Biz ise bu motifleri direk duvarımıza uygulayacağız. Bana göre 80’lerin en çok ozlenenlerinden biri olan kasetlere duvarlarda yeniden hayat vereceğiz, hem de en sevdiğimiz sanatçı yada manzariyi izleyerek.

Kaset Bantı ile Duvar Süsleme

Kaset Bantı ile Duvar Süsleme

Yapmamız gereken çok basit, iyi bir çizim yapmak veya iyi çizim yapan bir arkadaşı mekana çağırmak =) sonrası çok basit. Duvar suslememizi yapacağımız duvarımızı belirleyip ne istiyorsak onu kurşun kalem ile duvara dökmek’ daha sonrasında hazırladığımız sablonun üzerinde kaset bantımızı yapıştırmak.

Tüm bu işlemleri gerceklestirdigimizde resimdeki örnekler gibi sizde harika motifleri duvarlarınıza işlemiş olacaksınız.

Oldukça farklı ve güzel görünüyor değil mi?