Karbon peeling denilen şey lazer uygulanarak cildin daha pürüzsüz ve canlı görünümüne kavuşmasını sağlayan teknolojilerden biridir. Peeling sözcüğünden dolayı aklınıza derinin soyulma işlemi gelse de karbon peeling de öyle bir durum yoktur.

Bu peeling ile büyümüş gözenekler sıkılaştırılır, ciltteki lekeler giderilir, yağlanma düzensizlikleri giderilir ve cilt sarkmaları onarılır.

Karbon Peeling

Karbon peeling işleminde ilk olarak cildiniz karbon bir kremle kaplanıyor. Bu krem cilde enerji veriyor. Krem işleminin ardından sıra lazer işlemine geliyor. Kremle enerjisini kazanmış olan cilde lazeri tutunca ciltteki leke vs gibi şeyler lazer ışınının etkisiyle karbonla birlikte buharlaşıyor.

Karbon Peeling Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Karbon peeling her mevsimde cilde uygulanabilen bir yöntem. Uygulandıktan sonra ciltte hafif bir pembelik dışında herhangi bir yan etkisi yok. İlk uygulamalar sonrasında cildinizdeki nefes alışı ve parlaklığı hissetmeniz mümkündür.

Karbon peeling in etkili sonuç verebilmesi için haftada 1 veya 2 seans olarak toplamda 10 seans gibi gitmeniz gerekmektedir. Bu dediğimiz genellemedir. Cildinizin yapısına göre bazen daha kısa sürede bazen de daha uzun sürede sonuçlar alınabilmektedir.

 

Tags: ,