Zayıflama ve diyet programları hakkında çok faydalı bilgiler vermesiyle tanınan Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay kendi adını verdiği diyetiyle de ismini bir kez daha gündeme taşıdı. Alışılmış diyetlerden çok farklı olan bir program içeren bu yöntem tereyağı, yumurta ya da turşu gibi pek çok gıdayı asla yasaklamıyor. Canan Karatay diyeti sizi pek çok sevdiğiniz besinden mahrum bırakmadan zayıflatmayı amaçlıyor.

Çok rahat uygulanabilir!

Kısa sürede çok sayıda kişinin uygulamaya başladığı Canan Karatay diyeti özellikle düşük glisemik indeksli olan besinlerin bol miktarda tüketilmesi ile dikkat çekiyor. Bu beslenme şekli diyetler insanların yaşadıkları halsizlik, yorgunluk gibi pek çok sorunu ortadan kaldırıyor. Hem diyet yapıyor hem de enerjik oluyorsunuz.

Her açıdan detayları bilimsel gerçeklere dayandıran bu diyetin bir diğer faydası da ara öğün olarak vücudun göbekte biriken yağ depolarını eritmeye başlaması yani bu yağları tüketmesi oluyor. Vücutta su kaybının da minimum düzeylere indirgenebildiği biliniyor. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlamakla birlikte diyette yağlarla birlikte istenmese de kasların da erimesi engelleniyor.