Tesisatlarda meydana gelen kanal tıkanıklığı ve su sızıntısı hayatı olumsuz etkileyen bir sorundur. Teknolojik kanal görüntüleme sistemlerinin kullanılmaya başlanması ile birlikte kanal tıkanıklığı ve su sızıntısı problemleri hızlı ve kolay bir şekilde çözüme ulaştırılmaya başlandı.

Kanal Görüntüleme Cihazlarının Çalışma Prensipleri

Kanal görüntülemek için kullanılan teknolojik cihazlar sayesinde artık tesisatta kırma işlemleri yapılmadan sorunun kaynağı bulunabiliyor. Bu cihazlar, tesisattta meydana gelen tıkanıklığın hangi noktada olduğunu kamera yardımı ile bularak rapor edebiliyor. Yağmur suyu, şebeke ve kolektör hatlarında ortaya çıkan sorunların çözümünde etkili bir rol oynayan görüntüleme cihazları, tesisatta meydana gelen tıkanıklığın açılmasını sağlıyor.

kanal görüntüleme

kanal görüntüleme

Sadece tıkanıklıkların değil, borularda meydana gelen çatlakların bulunmasında da görüntüleme cihazlarından yararlanılıyor. Cihaz bir kamera yardımı ile sorunun kaynağını tespit ediyor ve kaydediyor. Farklı alanlarda kullanılmak üzere tasarlanan farklı boyutlardaki görüntüleme cihazları sayesinda tüm tesisat sorunlarına etkili ve kalıcı çözüm getiriliyor. Görüntüleme robotları karanlık ortamlarda dahil baca, tesisat ve kanallarda yer alan tıkanıklıkların tespitinde ve giderilmesinde kullanılıyor.