Cildinizdeki tüyler kıvırcık ve batık olma yolunda eğilimliyse lazer tedavisi yaptırmalısınız. Bu tür batıklar ilk başlarda önemsiz gibi gözüken ancak ciddi sorunlara yol açabilen batıklardır. Kahverengi batık lekeleriniz var ise kıl dönmesinin belirtisi de olabilir. Eğer birkaç farklı kahverengi batık leke birleştiyse ve büyümeye başladıysa cerrahi müdahale yaptırmanız gerekebilir.

Kahverengi lekeler seneler boyunca cildinizde kalırlar ve cildiye doktoruna başvurduğunuz zaman genellikle artık yapılacak pek birşeyin kalmadığını söylerler. Bu tür lekelerden şikayet ediyorsanız ve enfeksiyon meydana gelmemiş ise lekelerinizden hala kurtulma şansınız var demektir.

Kahverengi Leke Tedavisi Nasıl Olur?

Kahverengi Lekeler Neden Çıkar?

Kahverengi Lekeler Neden Çıkar?

Fakat kahverengi lekelere yol açan sorunlarınız derinlerde yer alıyor ise öncelikle bu sorunların halledilmesi ve daha sonrasında kahverengi leke tedavisine geçilmesi gereklidir. Bu tür durumlarda asla ve asla batıkları kendi başınıza bilinçsiz şekilde çıkartmaya çalışmamalısınız.

Sağlıklı bir cilde sahip olmak ve kahverengi batık lekelerinin oluşmasını engellemek istiyorsanız mutlaka banyo esnasında kese uygulamalısınız. Lekelerin geçmesi ciddi tedavi isteyen bir süreçtir ancak lekelerin oluşumunu engellemek ise sizin elinizde olan bir durumdur.