Kadınların dekorasyon konusundaki hassasiyeti tıpkı moda konusundaki hassasiyetlerine benzer. Hem çok titizlenirken aynı zamanda da yapılmayanı yapmak denenmemişi denemek isterler.

dekor merakı

dekor merakı

Farklı Zevklerin Dekorasyonla Buluşması

Dekore edeceğiniz mekân eviniz ise, daha farklı bir yaklaşım içinde olursunuz, ofisiniz ise daha farklı. Genelde ev dekorasyonu kadınların ilgi alanıdır. Bir profesyonelden destek alsalar bile her ayrıntıya hâkim olmak her adımdan haberdar olmak isterler. Çünkü ortaya çıkan sonuç onların zevkini yansıtacağı için kusursuz olmasını istemek en doğal haklarıdır. Zarafet ve şıklık kadınların yaratılışında var olduğu için dokundukları her nesneyi zaten güzelleştirirler. Ancak ortaya çıkan sonucu birbirinden ayıran en önemli ayrıntı her birinin farklı yorumlayışıdır.

siyah dekor

siyah dekor

Zevkler ve renkler tartışılmaz diye klişe bir laf vardır. Evet, klişedir ama onu klişe yapan doğru bir yaklaşım oluşudur. Yani aynı salonu iki fraklı kadına dekore ettirseniz ortaya çıkan sonuca inanamazsınız. Çünkü birbirinden her anlamda farklı iki salon elde etmiş olursunuz. Örneğin birinde renklerin hâkimiyeti hüküm sürerken diğerinde sadeliğin asaleti vardır. İşte bu yüzdendir ki dekorasyonunuzu kendiniz yapmalı ya da her adımını takip etmelisiniz.