Yazın gelmesiyle bayanların her şeyinde bir değişim söz konusu. Kıyafetler, ayakkabılar, çantalar, aksesuarlar, saç modelleri ve makyajlar baharın gelişi ile canlı renklere ve trendlerle kuşatıldı.

makyaj trendleri

Kişisel bakım ve güzellik denince aklan gelen ilk öğe şüphesiz ki makyajdır. Mevsimlerin verdiği enerjiye göre çeşitli makyaj şekilleri vardır. Bahar aylarının verdiği canlılıkla daha açık renkli makyajlar tercih edilirken, kış aylarında ise kapalı havaların etkisiyle de daha koyu renkli makyajlar tercih edilir. Bazı bayanlar sade bir makyajdan hoşlanırken bazıları da daha çarpıcı şık makyajlardan hoşlanır.

Bahar makyajı nasıl olur?

Öncelikle gözlerinize canlılık kazandırmak için göz kapaklarınıza beyaz far sürerek ışıltı kazandırın. Daha sonra lila renklerinde bir far kullanarak gözlerinizi renklendirin. Gözlerinizi daha da öne çıkarmak istiyorsanız ince bir hat halinde eyeliner çekiniz ve iki kat rimel sürerek göz makyajınızı bitirin. Göz makyajınız bittikten sonra teninize uygun bir kapatıcı kullanarak yüzünüze pürüzsüz bir görünüm kazandırın. Daha sonra gülümseyerek elmacık kemiklerinize canlı tonlarda pembe allık uygulayın. Son olarak açık tonlarda bir ruj sürerek üzerine parlatıcınızla ışıltı katın. Daha farklı bir makyaj için farklı tonda renkler de tercih edebilirsiniz.

 

 

 

Etiketler: ,