Geçmiş yıllardan günümüze kadar bilim kurgu dünyasının nerelere geldiğini ve nasıl geliştiğini görebilmeniz için bilim kurgu filmleri listesi hazırladık. Karşınızda izlemeniz gereken 5 iyi bilim kurgu filmi.

  1. E.T. the Extra Terrestrial (1982)

 

ET The Extra Terrestrial

ET The Extra Terrestrial

Bilim kurgu filmlerinin başlangıç noktası olarak görülür. Steven Spielberg’in klasik olarak ele aldığı konu boşandıktan sonra bu durum ile başa çıkmaya çalışan bir aileyi işlerken farklı bir gezegenden gelen yaratığın aile ile tanışmasını ve gelişen olayları bizlere sunuyor.

  1. Back to the Future (1985)

 

back to the future

back to the future

Zaman yolculuğunu bilim kurgu filmleri arasında en iyi şekilde işleyen filmdir. Bu filmi duymayan ya da izlemeyen insan sayısı yok denecek kadar azdır.

  1. The Butterfly Effect (2004)

the butterfly effect

the butterfly effect

The Matrix ile bilim kurgu dünyasının yakaladığı farklı bakış açılarının devamı niteliğinde olan film. Hayatımızdaki ufak değişikliklerin nasıl bir kaos yaratacağını anlatıyor.

  1. Primer (2004)

primer

primer

Shane Carruth tarafından yazılan ve yönetilen filmi ilginç yapan düşük bir bütçe ile çekilmesi. 7 bin dolarlık ufak bir bütçe ile çekilen film 4 mühendis arkadaşın icat ettikleri zaman makinesini konu alıyor.