Nerdeyse tüm kadınların sorunlarından biri olan istemeyen tüylerden kurtulmak için günümüzde pek çok tedavi yöntemi vardır. Kısa süre de hemen sonuç almak isteyen kişiler için en uygun yöntemlerden biri olan lazer epilasyon son yıllarda bayanlar tarafından en çok tercih edilenlerdendir. Tabi, doğal yöntemler uygulayarak istemeyen tüylerinden kurtulmak isteyenlerinde sayısı azımsanamayacak derecede fazladır. Doğal yollar kullanarak tüylerinden kurtulmak isteyenlerin yardımına nane yetişiyor.

nane cilt bakımı

İstenmeyen tüyler üzerinde etkili sonuçlar veren nanenin faydaları yapılan araştırmalarca pek çok kez kanıtlanmıştır. İstemeyen tüylerden kurtulmak isteyen bayanların yapması gereken çok kolay bir kural var. 1 ay boyunca yemeklerden 15 dakika önce bir tutam nane yiyerek kollarda, bacaklarda ve dekolte bölgesinde bulunan tüyleri azaltabilir ve kullanıma devam ederek tamamen kurtulabilirsiniz.

Nanenin Kullanımına Dikkat!

İstemeyen tüylerin tedavisinde kullanılan nanenin sakinleştirici etkisi olduğu ve stresi azalttığı da kanıtlanmıştır. Migren ve çeşitli baş ağrılarının da tedavisinde kullanılan nane tüketimine dikkat etmek gerekir. Özellikle karaciğer hastalığı olan kişilerin naneyi tüketmeden önce doktora danışmaları gerekmektedir.

 

 

 

Etiketler: ,