Akıllı telefon sahiplerinin en büyük sıkıntıları arasında olan şarj problemini biraz olsun aşmanızın için birkaç farklı noktaya dikkat etmeniz yeterlidir.

  1. AirDrop, Bluetooth, Wi-Fi ve 3G

Bu tür veri transferi yapmanıza ve internete erişmenize imkan sağlayan özellikler iPhone şarj ömrü konusunda size olumsuz etkiler yaratacak özelliklerdir.

Önlem almak için kullanmadığınız durumlarda bu özellikleri kapalı tutmalısınız.

iphone wifi

iphone wifi

  1. Konum Servisleri

Konum servisleri bazı durumlarda işlerinizi kolaylaştırabilir. Fakat bazı gereksiz uygulamalar konumunuz ile herhangi bir işi olmadığı halde ona ulaşmak için pil ömrünüzü azaltırlar.

Eğer konum servisini hiç kullanmıyorsanız tamamen kapatabilirsiniz. Kullanıyorsanız bu servisi kullanan uygulamaların ayarlarından sadece kullandıklarınıza yetki vermelisiniz.

iphone konum servisi

iphone konum servisi

  1. Uygulama Yenileme

iOS işletim sisteminin özelliklerinden birisi arka planda uygulamalarınızı yenilemesi ve güncelleme yapmasıdır.

Bu özellik iPhone şarj ömrü konusunda dikkat etmeniz gereken bir özelliktir.Uygulama yenilemeyi kapatmanız pil ömrünüzü gözle görülür şekilde arttırır.

uygulama yenileme

uygulama yenileme

  1. Siri

Siri teknolojisini kullanmıyorsanız kesinlikle kapalı tutmalısınız.

iphone siri

iphone siri

  1. Ekran Parlaklığı

Telefonunuz ile fazla ilgileniyor ve ekran parlaklık ayarınız sonlardaysa şarjınızın bitmesi yalnızca birkaç saat alabilir. Parlaklık ayarınızı otomatik hale getirerek ya da el ile orta seviyelere alarak bu sorunu aşabilirsiniz.

ekran parlaklığı