Ha çıktı ha çıkacak derken bir baktık ki herkesin elinde siyah-beyaz İphone 5’ler :)

Ultra fast (aşırı hızlı) diye lanse edilen iPhone 5 wireless özelliği daha şimdiden sorunlar çıkarmaya başladı bile…

İlk görünüşte ince, zarif, hızlı bir cihazla karsilastigimi inkar edemem. Gerek iPhone 3, gerekse iPhone 4’e kıyasla hızlı olan yeni versiyon bazı problemleride beraberinde getirdi. Çıkmış ve çıkmaya devam edecek guncellemeler ile birlikte bu sorunların aşılacağını düşünecek olsakta sanırım su sıra 5’in kullanıcılarının hemen hepsinin ortak sorunu wireless problemi.

iPhone 5‘te Wireless kullanmak istendiğinde sinyaldeki gerçek anlamdaki zayıflık belkide en ihtiyaç olan anda kullanılmak istendiginden insani delirtebilecek seviyeye getirebilir. Özellikle sürekli internet ile içli dişli olanlar ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaktır.

Bir arkadaşımın anlattığı durumu sizlerle paylaşınca durumun vahameti daha iyi anlaşılır belki de.

“Aldım beyaz, kibar iPhone 5’imi baktım çekmiyor yavaş yavaş modeme doğru yürümeye başladım, yaklaştıkça sinyal artıyordu ama sakin yanlış anlaşılma olmasın modem ile aramda duvarlar, odalar, koridorlar yok; 10 bilemedin 15 metre mesafe var :) Modemin yanına gelince tam sinyal alıyor tekrar yerime dönünce sinyal en cılız haliyle beni selamlamaya devam ediyor ne yapsam kırıp atsam bu stresten kurtulsam mi?” diye ozetleyebilecegim konuşma sonrasında ilk duymadığım bu problemin iPhone 5‘lerin ortak sorunu olduğunu anladım.

Peki iPhone 5 Wireless Sorunu için çözüm ne?

İlk olarak yazılım güncelleme denenebilir. Ama bunu yapan arkadaşlarımın başarılı sonuçlar aldığını söylersem yalan söylemiş olurum.

Bir diğer seçenek telefonunuzu uçak moduna alıp tekrar normale dönmek ki bu geçici bir çözüm olabilir.

Buna benzer bir kaç çok ise yarayacağını düşünmediğim öneri daha…

Sanırım ilerleyen zamanda yeni guncellemeler ile bu sorunu aşmak için çözüm yolları bulacaktır Apple, yada en azından böyle umut ediyorum.

Belki bu sorunu yaşamış ve aşmış arkadaşlar vardır. Bu sebeple siz ne şekilde bir çözüm bulduğunuz yorumlarınız ile bizimle paylasabilirsiniz.