Birçok uzman pedogoji ve psikolog uzun zamandır internet oyunlarının çocuklar üzerindeki verimliliğini araştırmaya çalışıyor. Çocukların severek ve eğlenerek oynadıkları bu oyunların aileler ve öğretmenler tarafından sadece olumsuz yönleri düşünülerek her zaman soyutlama girişiminde olduklarını düşünebilirsiniz.

Prof.Dr. Aylin Küntay ve psikolog Mustafa Kaya girişimleriyle yürütülen Gritty Games projesi insan belleğini bir internet oyunu ile geliştirmeyi hedefliyorlar. Program başarılı olduğunda ise öğrenme bozuklukları, yaşlanmaya bağlı hafıza kayıpları ve dikkat eksikliği ve hiparaktive bozukluğu gibi özel eğitim gerektiren daha birçok yetersizlikte kullanılabileceğini düşünüyorlar.

İnternet Oyunları Tedavide Kullanılabilir mi?

İnternet Oyunları Tedavide Kullanılabilir mi?

Gritty Games Projesi Ne Zaman Uygulanacak?

Projenin şuan deneme aşamsında olduğu düşünülürse uygulanması biraz daha vakit alabilir. Program belli araştırmalar yardımıyla daha da geliştirilirse belli bir süre sonra belleği geliştirmek, yaşlanmaya bağlı hafıza kayıplarına destek olmak ve okul başarısını artırmak gibi daha birçok konuda yardım edebilecek.

İnternet Oyunları Tedavide Kullanılabilir mi?

İnternet Oyunları Tedavide Kullanılabilir mi?

Programa PC ve MAC gibi tipik bilgisayarlar dışında tablet bilgisayarlardan da erişebilirsiniz. Araştırma projesine katılacak 18 yaşını doldurmuş kişiler http://www.grittygames.org adresinden de detaylı bilgi edinerek sürece katılabilirler.