İnternet dünyası her geçen gün birçok dosyanın paylaşıldığı bir alan haline geliyor. Aranılan her türlü dosyanın internet ortamında bulunduğu artık bir gerçek. Nelere ihtiyaç varsa o konu ile ilgili her şey bulunabilir. İster film, ister müzik, ister bilimsel çalışmalar olsun her dosya bilgisayara indirilebilir.

Utorrent Nasıl İndirilir?

İndirme çalışmalarında en çok tercih edilen indirme programı olan utorrent dünyanın dört bir yanında kullanıcıları vasıtasıyla genişliyor. İnternet ortamında yapılan dosya paylaşımlarının neredeyse tamamına Utorrent indirme programı vasıtasıyla erişilebilir. Arama motorlarına Utorrent indir yazılarak bu program bilgisayara indirilebilir.

Utorrent’in Özellikleri Nelerdir?

Utorrent’in en büyük avantajı ücretsiz olması. Bu sayede çok fazla kullanıcıya sahip. Ayrıca bilgisayarda çok az yer kaplaması diğer bir avantajı. Sistemin olanaklarını en az düzeyde kullanan Utorrent bu sayede bilgisayar sistemin yük olmuyor. Kolay ve anlaşılır bir ara yüze sahip olması Utorrent’i kullanıcı dostu yapıyor.

utorrent

utorrent

İndirme işlemini bu ara yüz vasıtasıyla takip edilebilir, istenildiğinde durdurulup daha sonra tekrar başlatılabilir, istenildiğinde indirme işlemi iptal edilebilir. Arama motorları üzerinden hangi site üzerinden indirme yapılacağı tercih edilene kadar Utorrent’in kendi arama motoru üzerinden kısa sürede dosyaya ulaşılabilir. Limitsiz ve hızlı indirme özelliği utorrent’in en önemli özellikleri arasında sayılabilir.