Yaşam alanları gün içerisinde en çok zaman geçirdiğimiz yerler arasında. Bu yüzden evlerimizin huzur vermesi ve dinlendirici olması şart. En dekorasyonlarında son yılın modası içerisinde oldukça farklı ve fazla eşya bulmak mümkün. Ancak sağlıklı bir şekilde yaşamak için gerekli olan tek şey az eşya. Uzmanlar tarafından da önerilen bu dekor türü sayesinde gözünüzü ve varlığı ile sizi fiziksel olarak yoracak olan çok eşyadan kesinlikle kaçınmalısınız.

minimalist dizayn ornekleri

Eğer huzuru ve sakinliği seviyorsanız mutlaka az eşya sahibi olun. Günümüz metropol insanları yeterince kalabalık ve yoğun bir iş hayatı içerisinde yaşıyor. Eve geldiğinizde bu stresten biraz olsun uzaklaşmak için önerilenleri uygulayın.

minimalist dekorasyon fikirleri

Açık Renkler Kullanın

Sade bir dekorasyon tercih ediyorsanız mutlaka açık renkler tercih edin. Gözü yormayan bu renkler sayesinde dilediğiniz huzura kavuşabileceksiniz. Stresten uzak rahat bir ev için daha az eşya ve daha açık renk tonları. Psikoloji uzmanları bu şekilde döşenen bir evin dinlendirici bir etkisi olduğunu ön plana çıkarıyor. Huzur isteyenler için ayrıcalıklı yaşam alanları.

 

Etiketler: