İnsanların hayatını büyük bir kabusa çeviren ve yaşam standartlarını olumsuz şekilde etkileyen horlama sorunu ile ilgili neler yapmanız gerektiğini sizlere aktarmaya çalışacağız. Horlama, sizin dışınızdaki insanları da ciddi şekilde rahatsız ettiği için bu probleminizi çözmeniz gereklidir. Eşler arasında ciddi şekilde tartışmaların yaşanmasına yol açan horlama sorunu ile başa çıkmak için ufak tefek tavsiyeleri dikkate alırsanız bu sorun ile başa çıkabilirsiniz.

Horlama Nasıl Önlenir ?

Horlama Nasıl Önlenir ?

Horlamayı önlemenin en temel yollarından birisi akşam yemeklerinizi hafif şekilde yemektir. Ağır yediğiniz yemekler boğazlarınızda gevşemeye yol açtığı için horlama probleminizin oluşmasına yol açar. Horlama sorunu ile karşı karşıyaysanız akşamları sebze ağırlıklı beslenmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Horlama Nasıl Önlenir ?

Horlama Nasıl Önlenir ?

Yatış Pozisyonu Nasıl Olmalı?

Yediğiniz yemeklerden sonra ise ufak bir yürüyüş yaparsanız daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca uyumadan en az 2 ya da 3 saat önce yeme ve içme aktivitelerinizi sonlandırmalısınız.

Beslenme dışında horlamaya yol açan sebeplerden birisi de yatış pozisyonunuzdur. Sırt üstü yatma alışkanlığınız var ise horlama bu tür yatış pozisyonunda daha fazla ortaya çıkacaktır. Bu durumu engelleyebilmek için yan yatarak uyumayı kendinize alışkanlık haline getirmelisiniz. Yan pozisyonda uyumak horlamanızı gözle görülür şekilde azaltabilir ve hatta tamamen yok edebilir.

Horlama Nasıl Önlenir ?

Horlama Nasıl Önlenir ?

Geniz tıkanmaları ve burundaki problemler de horlamaya sebep olabilir. Bu tür durumlarda uzman bir doktora gözükmeniz, gerekli ilaçları almanız ve gerekli görüldüğü takdirde cerrahi operasyonlar geçirmeniz gerekebilir.