renkli home ofis

Günümüz iş dünyasında home ofisler önemli yer tutmayı başardı. Böylece daha rahat bir çalışma alanı sağlandığı gibi daha uzun süre çalışmaya da uygun bir ortam yaratılmış oluyor. Tabi bu ortamı dekorasyon ile siz yaratacaksınız. Kendinizi ne kadar, ne kadar özgür, ne kadar yaratıcı hissediyorsanız home ofis o kadar amacına ulaşmış demektir.

modern home ofis

Home Ofiste Nelere Dikkat Etmeli?

Home ofis evimiz de olsa oranın bizim aynı zamanda iş yerimiz olduğunu unutmamalıyız, önceliğimiz bu. Burası iş yerimiz olduğundan odamızı dağıttığımız gibi ofisimizi de dağıtmamalı ve bir düzen oturtmalıyız. Bunun için örneğin çok raflı bir kitaplık kullanabiliriz. Hem iş eşyalarımızı rahatlıkla muhafaza eder hem de odamızın dekorasyonuna uygun mobilya seçebiliriz. Bunun dışında ofis ve oda ortamını birbirinden ayırmak istiyorsak birbirine zıt renkler tercih ederek dekorasyon içinde hayali bir çizgi çekebiliriz. Odanızın konforu kadar home ofisinizinde konforu önemli.

home ofis dekorasyonu

Kendinizi rahat hissetmelisiniz ki kolayca kaçabileceğiniz koltuğunuz aklınıza gelmesin. Uzun çalışma saatlerinde sizi rahatsız etmeyecek konforu sağlamalısınız. Etrafınızda çalışmanızı engellemeyecek ama; rahatlamanızı sağlayacak eşyalar bulundurabilirsiniz. Bu sizin tercihinize göre bir saksı çiçek, sevdiklerinizin resimlerinin olduğu bir çerçeve, güzel bir manzara resmi veya küçük bir oyuncak olabilir.

home ofis fikirleri

Son olarak en çok ihtiyacınız olacak eşyalarınızı en kolay ulaşabileceğiniz yerde bulundurmalısınız. Çalışma alanınızdan uzaklaşmadan herşey elinizin altında olmalı.

 

Tags: ,