Hiçbir zaman modası geçmeyen uzun saç, her kadının bir dönem hayali olmuştur. Fakat saçları sağlıksız olan ve zor uzayan pek çok kadının saç uzatma hayalleri askıda kalmıştır. Bayanların bildiği üzere saçların uzaması için sağlıklı bir bakım şarttır. Saç bakımına başlanmadan önce bayanların kesin karar vererek her gün kullandıkları saç maşası ve düzleştiriciden vazgeçmeleri veya kullanımlarını en aza düşürmeleri gerekir.

Saç Uzatma

Doğal ve ışıltı saçlara kavuşmanın en temel kurallarından biri de kırıklardan kurtulmak için 6-8 haftada bir saç uçlarının kestirilmesidir. Bu şekilde saçın ölü kısımları atılmış olur ve daha sağlıklı görünerek daha çabuk uzamaya başlar.

Sağlıklı Saç Uzatmada Etkili Yağlar

Son zamanlarda saç uzatma da faydaları sayılmakla bitmeyen argan yağı, saçın doğal nem dengesine kavuşmasını hem de kısa süre de tüm saç tellerinin onarılmasına yardımcı olur. Haftada iki kez uygulanacak olan Argan yağı olumlu etkilerini ilk kullanımda gösterecektir. Bunun yanı sıra Jojoba yağı, ceviz yağı, zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı da saç için etkili olan yağlardandır.

 

 

Etiketler: ,