Hepimiz bu hayatta oradan oraya koşturuyoruz. Kimimiz yoğun çalışma temposundan yakınırken kimimiz işsizlikten sitem ediyoruz. Bu tezat gelişmelerin yaşandığı dünya aynı dünya. Ama her birimiz başka noktalarız ve farklı farklı yerlerden yaşamaya devam ediyoruz. Ben de bu yazıda farklı hayatlar içinde olan her birimiz için geçerli olan birkaç yaşam sırrı vermek istedim.

mutlu olmak

Mutlu olmanın sırrını çözdük!

Her şeyden önce hayattan bir şeyler beklemekten vazgeçin ve siz harekete geçin. Farklı olmayı beklemeyin. Belirlediğiniz hedefe ulaşmak için çoğumuzun yapmadığı şey olan o önemli adımı atın. Kısacası faaliyete geçin diyorum.

yaşam sırrı

Aydınlanın, ufkunuzu genişletin, arayın, okuyun ve sindirin bunu. Yani hayata geçirin. Asla ayrıcalık beklemeyin. Kendi benliğinizle kendi dünyanızda kendi kendinize yükselin. Yaptığınız en küçük bir eylemden dahi zevk alın. O işi zevk alacağınız biçime getirin. Farklı şeyler deneyin, mesela hiç aklınıza gelmemiş, ilginizi çekmemiş bir uğraş edinin.

Hepimiz kendi kendimize bazen zincirlerler oluştururuz. Bu zincirleri de yine ancak kendimiz kırabiliriz. Yaşamın hazzını tatmalıyız her birimiz. Çünkü zamandan denen soyutluk içinde akıp gidiyoruz. Akarken hissetme duygusunu yaşama hazzını kaçırmayalım.

 

Etiketler: , ,