Kilo vermeye başlamadan önce verimli sonuçlar almamıza yardımcı besinleri tespit etmeli onlara daha ağırlık vererek beslenmeliyiz. Sonuçta bazı besinler kilo almamıza yardımcı iken bazıları ise kilo yakmamızda yardımcıdır. Mevsimsel olarak bu besinleri tüketmeli ve genellikle Su İçmeyi de aksatmamalıyız. Kilo vermekteki amacınıza öncelikle sağlıklı beslenerek ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı beslenmek ise karbonhidrat, protein, vitamin, yağ gibi vücut için gerekli bütün ihtiyaçları karşılayarak gerçekleşir. Önemli olan da zaten lif ağırlıklı beslenmek, Suyu hiçbir zaman kısıtlamamak, yağ ve karbonhidratlar konusunda daha titiz davranmak, hiçbir besin grubunu dışlamamaktır. Her şeyden önemlisi de Su İçerek yolun yarısını katetmiş olacaksınız.

Sağlıklı Beslenme Kilo Verme

Bu Besinlerle Sağlıklı Beslenmek Mümkün!

Hem dengeli beslenmenizde yararlanacağınız hem diyet listenize ekleyebileceğiniz bazı yiyecekleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Yoğurt, yağ yakıcı özelliği diyet yapanların rahatlıkla kullanabilecekleri doğal bir gıdadır.

Yumurta, özellikle sporcuların rahatlıkla tüketebileceği bu gıda protein ihtiyacınızın büyük bir kısmını karşılar.

Elma, önemli vitamin ve mineralleri içerisinde barındıran bu meyve aynı zamanda zengin lif kaynağına sahiptir.

Tarçın, baharatlar arasından ciddi anlamda kilo verdirmeye yardımcı olduğu için diyet yapanların mutlaka kullanması gereken bir gıdadır. Tarçın aynı zamanda çay olarak demlenip tüketildiğinde insanda uzun süre tokluk hissi yaratarak kilo alımını önler.

Sirke, her ne kadar direk kilo vermede yardımcı olmasa da suyla karıştırılıp içildiğinde metabolizmayı hızlandırma da oldukça etkilidir.

Lahana, salata, çorba şeklinde tüketildiğinde vücuttaki toksinlerin atılmasında yardımcı olur.

Keten tohumu, brokoli, greyfurt, yulaf ezmesi gibi gıdalarda diyet yapanların rahatlıkla tüketebileceği metabolizma hızlandırıcı yiyeceklerdir.

 

Etiketler: ,