Havaların ısınması ile yazlık kıyafetler gardıroplardaki yerini almaya başladı. Daha hafif ve tek kat giyimin öne çıkması, bu yılda rahatlık temalı parçaların göz önünde olması, şortların bir kaç sezondur yükselişe geçmesi sayesinde, bu yönde ilgi giderek artıyor. Sokak modasından, ofis giyiminde ve hatta davetlerde bile kullanarak şık görünmek mümkün.

Farklı Model Şortların Kombinasyonu

Bu nasıl mı oluyor? Şöyle ki; Şort modelleri, kumaşından, kesimine, renginden, boyuna kendi belirlediği kurallar çerçevesinde uygun tişört, bluz ve ceketler ile kombin hale getirildiğinde şık bir görüntü sağlanıyor. Bir çok ünlü marka, kottan, değişik kumaş çeşitlerine ve farklı modellerde şortları ile vitrinlerini süsledi bile. Seçilen modele uygun parça bulduğu anda özel bir davette bile dikkat çekici bir şıklığa kavuşuluyor.

şort kombinleri

şort kombinleri

Rahatlık ve Özgürlüğün Diğer Adı: Kot Şortlar

Sırası ile belli başlı seçeneklere uygun çözümler sunmak gerekirse, tabi ki yazın vazgeçilmesi olan kot şortlar ile başlamak gerekir. Bu tarz, ince penye tunikler, tiril tiril tişörtler, emprime bluzlar ile harika işler çıkarıyor. Uygun bir spor ayakkabı ve tabi ki kot montla tamamlanırsa müthiş bir görüntü yakalanmış oluyor.

şort modelleri

şort modelleri

Davetlerde Öne Çıkaran Stil

Kumaş bir şort kullanırken, şık bir bluz ya da gömlek, blazer bir ceket ve stiletto ayakkabı ile yapılan kombin yaz akşamları davet ve organizasyonları için farklı bir şıklık isteyenler için doğru bir tercih. Yine kumaş ve bol kesim nostaljik çizgili olanları, bebe yaka bluzlar ile birleştirilir ise retro bir şıklık yakalanmış olur.

şort

Son dönemde kot şortları, payetli bluz ve topuklu ayakkabılar ile tamamlayarak sıra dışı bir şıklık yakalayan kadınların olduğu gözden kaçmıyor. Şık parçalar ile tamamlanan şortlar yazın en trend kıyafeti olarak kendini gösteriyor.