Gündelik hayatınızda kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz saç modelleri arasında at kuyruğu saç modelleri bulunuyor. Saçınıza şekil vermek için harcayacağınız süreyi yarı yarıya indirebilen at kuyruğu modelleri sayesinde hızlı bir şekilde hazırlanarak evden çıkabilirsiniz. Yarım, yandan, örgülü ve daha pek çok farklı modelde uygulanabilen at kuyruğu saçları arasında en fazla tercih edileni ise hacimli at kuyruğu modeli oluyor.

hacimli at kuyruğu

hacimli at kuyruğu

Hacimli at kuyruğu modelini yapmadan önce ilk önce hacim verici bir şampuan kullanın. Saç bakım kremi ürünleri kullanıyorsanız bu ürünleri hacimli at kuyruğu yapmadan önce saçınıza sürmeyin. Duştan çıktıktan sonra saçlarınızın kabarmaması için havlu ile aşırı şekilde ovalamayın. Havlu ile saçlarınızdaki suyun bir kısmını aldıktan sonra geniş dişli bir tarak ile tarayın ve saçınızın kendi kendisine kurumasını bekleyin.

Saç Spreyi ve Maşa Kullanabilirsiniz

Hazırlık işlemlerinizi yaptıktan sonra ilk önce saçlarınızı tepe noktalarını elinizde tutun ve üst kısmını bir toka ile sabitleyin. Yanları ve üstleri birbirinden düzgün bir şekilde ayırdıktan sonra yanları da tekrar tokalar ile sabitleyin ve birbirine karışmasını engelleyin. Saç spreyi veya maşa kullanmak istiyorsanız toka ile sabitleme işlemini yapmadan önce hacimli at kuyruğu modeliniz için önce maşa daha sonra spreyi kullanın. Son olarak yanlardaki saçlarınızı arkada birleştirdiğiniz kuyruğun altından geçirin ve tekrar toka ile sabitledikten sonra saç spreyi ile hacimli durmasını sağlayın.