Çok tartışılan bir konu olsa da cevaplara güvenmekte zorlanıyoruz. Güzellik diyen de var, zeka diyende. Bilinen bir şey var ki güzellik diyenlerin sıkılma süreleri olduğu muhakkak. Bak bak nereye kadar :) sonuçta aptallık, güzelliği bile gölgeleyecek kadar eksi bir yön. Gönül her ikisini de bir arada istiyor ama bu her zaman mümkün olmayabilir.

Güzellik mi Zeka mı?

Bu konuyla ilgili yapılan bir araştırmaya göre güzel insanlar, eğlenceli kişiler değil. Güzelliğinin farkında olan insanlar, güzellikleriyle övünmeden yapamıyor. İllaki davranış hatta vücut dillerine bile bu gururun aksettiğini görebilirsiniz. Dolayısı ile karşısındaki insanları ikinci sıraya koyuyorlar. Aksini iddia etseler bile, kendilerine itiraf etmeseler de, farkında olsun ya da olmasınlar, görsellikleriyle üstünlük sağlamayı seviyorlar. Açıkçası güzelliğin genetiği çoğu zaman bu olmuştur. Elbette ki istisnalar var fakat kaideyi bozmuyor.

Çekiciliğini zekasından alan insanlar ise, daha eğlenceli ve hayatın tadını çıkartmayı bilen kişiler. Bu özelliklerdeki insanların etkisi altına alamayacağı kimse neredeyse yok denilebilir. Bu bilgiler ve araştırmalar doğrultusunda güzellik mi, zeka mı sorusuna bir cevap bulabiliriz. Yine de herkesin fikri kendine deyip, yorumu sizlere bırakıyoruz.