Merinos Koyunu

1- Saçları Maşalarken Merinos Koyununa Benzemek

Saç modellerinde en beğenilen uygulamalardan biri olan maşa, doğru yapılmadığında sizi merinos koyununa benzetebilir. Orta direk düğünlerde sıkça gördüğümüz bu yapışık bukleli saç modeli, ortaya konulan umutsuz güzellik çabasının bir göstergesi.

Yüksek Topuklu Ayakkabı

2- Yüksek Topuklu Ayakkabılarla İlk İnsan Gibi Yürümek

Kadınların göz bebeği ayakkabıların çeşitliliği, tam anlamı ile doyumsuz bir tutkuya neden oluyor. Özellikle de süper yüksek topuklar, kadın olmak kadar iddialı. Güzel bir ayakkabıya sahip olmak kadar, yürümeyi bilmekte çok önemli. İlk insan gibi kambur yürüyorsanız giydiğiniz ayakkabının hakkını asla veremez ve komik bir duruma düşebilirsiniz.

Yanliş Dudak Boyamak

3- Dudakları Kalınlaştırayım Derken Seren Serengil’e Benzemek

İnce dudaklara sahip olan bayanlar makyaj hileleri ile dudakları kalınlaştırabilir ancak yanlış tekniklerle Seren Serengil’e benzemeniz de mümkün. Bu yüzden ruju abartılı bir şekilde taşırmamak en doğrusu.

Yanlış Korse Kullanmak

4- Yanlış Korse ile Mayalı Hamur Gibi Görünmek

Korse, kesinlikle doğru beden ve model de kullanılmalıdır. Vücudun bir bölümünü toparlarken başka bir bölüm mayalı hamur gibi fırlıyorsa güzelliğinizden şüphe duymalısınız.

Yanlış Kirpik

5- Böcek Antenlerine Benzeyen Takma Kirpikler Takmak

Takma kirpikler kalitesiz ve inandırıcılıktan uzak boyutlarda olduğunda böcek antenlerini anımsatabilir. Kusursuz bir göz makyajınız olsa bile tüm dikkati böcek antenleri toplayacağı için güzel görünmeyeceksiniz.

Fazla Makyaj Yapmak

6- Abartılı Gece Makyajıyla Ergen Kızlara Benzemek

Gece makyajı deyince akla koyu renkler ve belirgin hatlar akla geliyor. Her ten bu uygulamalara uygun değildir. Bu yüzden ergen kızlar gibi makyajı abartmayın.

Gülşen Halil Sezai

7- Gülşen’nin Saçını Taklit Ederken Halil Sezai’ye Benzemek

Sevilen şarkıcı Gülşen’in saç modelleri çok beğeniliyor. Özellikle de uzun kahkülleri saç trendlerine örnek gösterilebilecek kadar doğru ve yerinde. Yüzünün şekli neredeyse her kahkülü kaldırıyor anca onu taklit etmeye çalışırken daha doğrusu yüzünüze uyumlu olmayan modellerle Halil Sezai’ye de benzeyebilirsiniz.