Göz altı morlukları başta bayanlar olmak üzere pek çok kişiyi rahatsız eden durumlardandır. Gerek genetik gerekse de çevresel faktörler nedeniyle meydana gelen morluklar belirli uygulamalar sayesinde tamamen yok edilebilir ya da önceki görünümünden daha iyi hale getirilebilir. Genetik faktörler nedeniyle oluşan morluklar cildin yapısı dolayısı ile daha zor yok edilen türler arasında yer alır.

göz altı morluğu

göz altı morluğu

Çevresel faktörlerde ise cildin kansız olması nedeniyle morlukların oluşumu kaçınılmazdır. Cildin daha cansız ve bir o kadar da soluk görünmesine neden olan kansızlık cilt altında bulunan damarların daha belirgin hale gelmesine neden olur. Bu durum sonrasında ise göz altı morlukları oluşur.

Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir?

Genetik olan faktörlerde çözüm bulmak için daha çok uzman bir doktor ile görüşülmelidir. Fakat çevresel faktörüler yüzünden meydana gelen göz altı morluklarında evde yapılabilecek basit uygulamalar ile olumlu sonuç alınabilir.

göz altı morlukları

göz altı morlukları

Herkesin de bildiği gibi sallama çayların posaları göz şişkinliğine ve morluklara çok iyi gelir. Bunu düzenli olarak yaparak morluklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra güneşe çıkarken göz altı için özel olarak üretilen güneş kremlerini kullanmalı ve gözlük takmalısınız.